Jep doreheqje ministrja belge e transportit

Ministrja belge e Transporit Jacqueline Galant jep doreheqje nga akuzat qe ajo injoroi per mangesi te sigurise ne aeroportin e Brukselit para sulmeve te 22 Marsit.

Doreheqjen e Galant e pranoi kryeministri belg Charles Michel.

 

galant2

Partite opozitare kane kerkue per largimin e saj te menjihershem, mbasi nxoren nji dokument konfidencial nga BE te vitit 2015, ne te cilin kritikoheshin masat e sigurise ne aeroportet e Belgjikes.

Sulmet terroriste nga ISIS ne aeroportin Zavantem dhe ne stacionin e metros ne Bruksel lane te vdekun 32 njerez.

 

 

Shperndaje në: