Jep dorëheqje Shukri Buja (dokument)

Kryetari i Degës se Partisë Demokratike të Kosovës, në Lipjan Shukri Buja, ka dhanë dorëheqje nga ky pozicion.

Lajmin për Indeksonline, e ka konfirmue vet Buja.

Ish deputeti i Kuvendit të Kosovës poashtu asht tërheq edhe nga kandidatura për kryetar të Lipjanit.

Dega e PDK’s në Lipjan e kishte mbështet në mënyre unanime kandidaturën e Bujës për kryetar të Lipjanit.

Buja në nji letër dërgue Kryetarit të PDK’s, Kadri Veseli ka dhanë nji serë arsyesh për vendimin e tij.

Ma poshtë e gjeni letrën e plotë të Bujës dërgue Veselit dhe Kryesisë se PDK’s.