Jevtic: S’ka ma justifikime, duhet m’u formue Asociacioni

Zavendëskryeministri i Kosovës dhe Ministri për Kthim dhe Komunitete, Dalibor Jevtic, ka thanë se ma nuk ka justifikime për mosformimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe.

Ai ka deklarue se tash asht koha që ai të formohet ashtu siç palët kishin ra dakord në Bruksel.

Jevtic, në nji intervistë për Politika, ka deklarue se gjithçka duhet me u kompletue ma së largu vitin e ardhshëm.

Shperndaje në: