Joe Biden sot vjen n’Kosovë

Nënpresidenti i Shteteve te Bashkuaeme të Amerikës, Joe Biden ka me ardhë sot në Prishtinë.

Nënpresidenti ka me zhvillue takime dypalëshe me Presidentin Hashim Thaçi dhe Kryeministrin Isa Mustafa.

Gjithashtu, nën patronatin e Qeverisë së Kosovës, Nënpresidenti Joe Biden ka me vizitue edhe kampin Bondsteel, për me marrë pjesë në cermoninë e emnimit të rrugës kushtue djalit të tij të ndjerë Joseph R. “Beau” Biden, III.

Shperndaje në: