Kadri Veseli, qe çka thotë për ndrymjen e hotel Victory!

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, përmes nji postimi në Facebook ka përshëndet ndrymjen e hotelit Victory qe simbas tij asht ndertue pronën e uzurpueme, lokal të cilit AKP sot ia ka vnu drynin.

Veseli ka shkrue se prona asht e shejt dhe se ligji vepron njisoj për krejt qytetarët.

 

Ky asht postimi i Veselit:

 

E përshëndes veprimin e organeve të rendit dhe ligjit për lirimin e pronave të uzurpuara.

Më vjen mirë që kërkesa ime publike për zbardhjen dhe vënien para përgjegjësisë të uzurpatorëve të pronave është duke u bërë realitet.

Në Kosovë prona është e shenjtë, ligji vepron njësoj për të gjithë dhe qytetarët meritojnë të jetojnë në prosperitet dhe dinjitet. K.V.

Shperndaje në: