Kadri Veseli u takue me Albert Rohan, qe çka u bisedue

Kryetari i PDK’s Kadri Veseli ka thanë se me Albert Rohan’in kanë bisedue për të arritunat e Kosovës dhe sfidat që e presin shtetin në të ardhmen.

Statusi i Veselit:

Gjithnjë kënaqësi të takosh miqtë e Kosovës të cilët kanë dhënë kontribut të çmuar për pavarësinë e saj. Së bashku me ministrin Hoxhaj, në mbrëmje takuam në Vjenë ish zëvendësnegociatorin për statusin e Kosovës, Albert Rohan, me të cilin bashkëbiseduam për të arriturat e shtetit tonë dhe sfidat që na presin. Si elitë politike e Kosovës e kemi obligim t’i nderojmë dhe mos t’i harrojmë miqtë. K.V

Shperndaje në: