Kadri Veseli vjen me diçka të papritun për media!

kadriaaa

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka paralajmërue për sot nji konferencë për media.

Ndonëse nuk dihet saktësisht se cila asht tema që do të diskutohet në këtë konferencë për media, kjo konferencë ishte e paplanifikueme.

Veseli ndërkaq, dje ka theksue se zgjedhje të reja nuk do të ketë deri në vitin 2018, dhe se koalicioni asht tue funksionue ashtu si duhet.

Mirëpo, Arben Gashi, deputet i LDK’s ne Rrokum Roll ne Televizionin Rrokum e akuzoi Kadri Veselin se po e rrezikon koalicionin, me menyrën se si i emnoi ministrat, gja të cilën simbas Kushtetutës do të duhej ta bante kryeministri i vendit, Isa Mustafa.