Kallet Trump kur FBI e liron Clintonin

Hillary Clinton dhe Donald Trump po bajne fushate te furishme tue kerkue voten per President, tashma kur jemi nji dite para zgjedhjeve ne SHBA.

Ne diten kur FBI kallxoi se Zoja Hillary nuk kishte faj ne lidhje me polemikat per e-mail’at, dy kandidatet kane ba fushate te madhe, tue dhane ‘goditjet e fundit’, transmeton Rrokum.TV.

Trump nuk e ka prite mire verdiktin e FBI ne lidhje me Zojen Clinton. Ai ka thane se Clinton asht mbrojte nga nji sistem i manipuluem, tue shtue se ajo ka me qene nen hetim, madje nen hetim te gjate, e ndoshta tue perfundue edhe ne nji gjyq./Independent