Kamberi i LDK’s: Objektiv i joni asht kthimi i transportit urban në Mitrovicë (video)

Safet Kamberi, kandidat i LDK’s per kryetar te Mitrovices, ka thane se LDK ka nji energji te re qe po respektohet ne Mitrovice.

“Ekipa jone e ka prezentue programin para qytetareve dhe si fokus i jone asht kthimi i transportit publik ne Mitrovice ku kemi me funkcionalizue linjat e autobuseve”, tha Kamberi.

Si projekt tjeter, ai ka thane se kane me i dhane randesi liqenit artificial si nji vend per atraksion te mire per qytetaret.

E projekt tjeter, ka me qene edhe nxemja qendrore per qytetin.

Ai ka thane se Mitrovica asht ne nji gjendje te rande ekonomike, prandaj, programi i tyne ka me qene kryesisht ne zhvillimin ekonomik.

Kamberi keto komente i ka ba ne Rrokum Roll.

Per ma shume shihne videon e plote.

 

Shperndaje në: