Kapen në Gjermani 62 refugjatë, shumica shqiptarë dhe kosovarë

62 persona janë ndalu nga policia gjermane sepse kishin hy në kamiona dhe në tragete dhe anije mallnash, për me u largu nga porti i Cuxhaven, në afërsi të Hamburgut.
Holger Jureczko, zadhanës i policisë, tha se shumica e të ndaluemve ishin prej Shqipnie e Kosove.
Policia ne kete pike i ka rekordue koheve te fundit 32 incidente, ku ishin te perfshime 62 migrante.

Prej kesaj pike detare ne Gjermani, Cuxhaven, nisen anijet cargo per qytezen Immingham dhe Harwich ne Essex, Britani.

346DC60800000578-3600702-image-a-95_1463757446793

Shperndaje në: