Kelmendi: Ekonomia asht si lufta, duhet me ja nisë dikush!

Zavendeskryeministri ne Qeverine e Kosoves Ramiz Kelmendi ka rrefye gjane e gjate, per aktualitetin politik ne vend por edhe ka komentue zgjedhjen e Presidentit Amerikan Donald Trump.

Ai pervec tjerash ka fole edhe per buxhetin e vendit i cili se shpejti pritet me u dergue ne Kuvend per miratim.

Kelmendi ka theksue se me buxhetin asht ne rregull dhe se koalicioni nuk ka problem tu shtue se edhe ne Qeveri ku propozim per buxhetin asht miratue unanimisht edhe nga PDK.

Madje per kete fakt ai ka fajesue mediat qe simbas tij po zmadhojne ndasite per buxhetin e vendit.

Por ka theksue se krijmi i zonave ekonomike ka me i demaskue kryetaret e komunave q’ jan aty per interesa politike  e jo qytetare.

Ne kete rrefim Kelmendi ka fole edhe per heqjen dore nga rroga e shtetit, tue i cek arsyet e tij, edhe pse ka thane se ai si njeri i vlereson edhe 5 cent madje.

Kelmendi i ka komentue edhe zgjedhjet ne Amerike, tue thane se edhe vete zgjedhja e Trampit atje ka me krijue nji fryeme te re qe ne krye te shteteve te vendosen njerezit e deshmuem n’ekonomi.

Kelmendi ka fole edhe per shume cashtje tjera dhe ambiciet qe ai ja ka parashtrue vetes per me arrite objektivat e tij ne zhvillimin ekonomik te vendit por edhe ne hapjen e vendeve te reja te punes per te rijte e Kosoves.

Per ma shume shihne emisionin e plote:

 

 

 

 

 

 

 

Shperndaje në: