Kelmendi: Haradinaj me idenë e memorialit n’Gazimestan po don me na bind që shqiptarët kanë qenë ushtarë të Car Llazarit!

Gezim Kelmendi, Fjala, tue fole per aktualitetin ne vend dhe situaten mbas sulmeve ne Turqi ka thane  se shqiptarve te Turqise Kosova nuk po ju jep neneshtesine nga friga se po dalum kombi ma i madh ne Ballkan!

Derisa per idene per memorialin qe e ka dhane Ramush Haradinaj ka thane se ai po don me na tregue se shqiptaret jane kane ushtare te Car Llazarit.

Keto komente, Kelmendi i bani n’emisionin Rrokum Roll me Fidan Jupollin ne Televizionin Rrokum.

Per ma shume ndiqeni videon e masiperme.