Keni me u befasue kush janë zyrtarët e sigurisë që pritet me u largue!

aki

Shumë shpejt pritet me u ba disa ndryshime në udhëheqje të disa prej institucioneve të nalta të sigurisë në vend.

‘Indeksonline’, merr vesh se Shefi i Agjensionit Kosovar për Inteligjencë, Agron Selimi dhe kryetari i Gjykatës Themelore në Prishtinë, Hamdi Ibrahimi pritet me u largue nga pozitat që ata mbajnë.

Këto ndryshime nuk pritet me përfundue më kaq, mbasi pritet edhe levizje tjera në kuadër të Prokurorisë dhe disa drejtorive të policisë në vend.

Nji ditë ma parë asht raportue se tashma asht marrë vendimi për shkarkimin e disa zyrtarëve të naltë në sistemin e sigurisë në vend dhe zyrtarizimi i këtyne vendimeve pritet me u ba ditëve në vijim.

 

selimi-aki

 

hamdiibrahimi

Shperndaje në: