Keni me u befasue pse ateroi me vonesë aeroplani i Obama’s në Gjermani (video)

Air Force One u nis nga Athina n’orën 15:04.

Mbërritja e tij n’aeroportin e Berlinit u shty pak për shkak të motit të keq.

Aeroplani i Presidentit, Barack Obama u ungj rreth orës 17:51 në pjesë ushtarake të aeroportit.

Rreth 15 minuta më pas Obama doli nga avioni dhe u prit nga përfaqësues të qeverisë federale, ambasada amerikane dhe Forcat e Armatosuna Gjermane.

 Më pas eskorta e tij u drejtue për në hotelin lluksoz “Adlon”, ku presidenti asht takue në darkë me Kancelaren, Angela Merkel, raporton panorama.

Vizita e Obamës në Gjermani asht pjesë e turnit të tij të fundit si Presidenti i SHBA’ve mbasi mandati i tij perfundon më 20 Kallnor.

 

15114538 by PanoramaVideo