Kerri-bombe vret 8 police turk dhe shkaterron nji godine

1b4efcb467a6438d83a5af8ef036ba06

Tetë policë janë vra dhe 45 tjerë janë plagos nga shpërthimi i madh qe ndodhi rreth orës 7:00 të mëngjesit, jashtë ndërtesës së policisë, në Cizre të Turqisë, raporton BBC.

Fotografitë e publikueme në rrjetet sociale shfaqin ndertesen shumëkatëshe tue u shemb. Nuk asht e qartë ende  kush qëndron mbas sulmit, por qeveria turke e ka akuzue Partinë Kurdistane (PKK).

Cizre asht nji qytet ne Turqi ku shumica e popullates jane kurde.

703ca2aac8ea4e3e91f2898b42f8a660

Shperndaje në: