Kështu e festoi ditëlindjen Mbretnesha Elizabeta II (foto)

Mbretnesha Elizabeth II sot kremtoi ditëlindjen e saj të 91’të me shënimin e “Trooping the Colour”, ceremoni tradicionale e ushtrisë britanike dhe ushtrisë së Komonueltit që daton nga shekulli 17.

Asht interesante se mbretnesha ditëlindjen e saj e shenon në Qershor, pamvarësisht se ajo ash lind në muejin Prill.

Arsyeja e zhvendosjes së festimit asht moti, mbasi që në Prill mundet me ra shi, shkruen AP.

 

Shperndaje në: