Kështu e quen Enver Hoxhaj kryetarin e Tiranës

Shefi i diplomacisë kosovare, Enver Hoxhaj, e ka cilësue kryetar model, kryetarin e Tiranës, Erion Veliajn, të cilin e ka takue sot në kuadër të vizitës dy ditore zyrtare që ky i fundit po i banë Kosovës.

“Pata kënaqësinë të takoj nji mik të vjetër timin, Erion Veliaj. Nji kryebashkiak model, i cili po ban çdo ditë ndryshime në Tiranë dhe qeverisjen e qytetit. Nji shembull i jashtëzakonshëm i të rijve që duen t’i hyjnë politikës”, ka shkrue Hoxhaj.

Shperndaje në: