Kështu e quen Hahn nismën e Vucic për dialogun rreth Kosovës

johanneshahn.jpg

Komisioneri i BE për Politika Europiane të Fqijësisë dhe Negociatat e Zgjanimit, Johannes Hahn, tha se nisma e presidentit serb, Aleksandar Vucic, me nisë dialogun e mbrendshëm mbi Kosovën asht e guximshme dhe e mirëpritun.

Simbas tij, perspektiva europiane e Serbisë asht e qëndrueshme dhe e padiskutueshme.

“Me rastin e nismës së presidentit Vucic me nisë nji debat të madh publik për këtë çashtje të ndjeshme në Serbi, asht shumë i mirëpritun. Kjo tregon guxim dhe realizëm”, tha ai, raportojnë mediat serbe,

Shperndaje në: