Kështu i dha Obama veshtrimin e vdekjes Putinit!

Presidenti amerikan, Barack Obama dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin u takuen gjatë samitit të G20 në Kinë, por nuk ranë dakord për nji zgjidhje sa i përket luftës civile në Siri.

Washingtoni dhe Moska mbështesin palët e kundërta në konfliktin që ka shkaktue mbi 300 mijë viktima.

Dy liderat pranuen që të vazhdojnë negociatat, por vështrimi i tyne në nisje të këtij takimi i thotë të gjitha.

“Obama i dha Putinit vështrimin e vdekjes,” shkruen Daily Mail, teksa presidenti amerikan ia ngulte sytë.

 

2-obamaputin

 

3-obamaputin

Shperndaje në: