Kështu ka me qenë moti për vikend

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftue se gjatë dy ditëve të vikendit ka me mbajtë mot kryesisht me diell.

Temperaturat minimale kanë me lëvizë ndërmjet 9-11 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 29-31 gtradë  Celsius si dhe ka me fry erë drejtimesh të ndryshme e lehtë deri mesatare.