Këto janë vendet qe i dhanë mbeshtetje Erdoganit!

Liderat botnorë kanë shpreh mbështetjen e tyne për Turqinë dhe institucionet e saj demokratike të Shtunën, mbasi qeveria e vendit e ka shue tentimin për puç ushtarak.

Këto janë vendet që publikisht e kanë mbështet Erdoganin, dhe e kanë denue tentimin për grushtet:

ShBA

Britania e Madhe

BE

NATO

Spanja

Opozita siriane

Hamasi

Katari

Irani

Pakistani

Afganistani

Azerbaixhani

Shperndaje në: