Kina: Qikjoja ju gjon kur keni demokraci! Trump si President!

From the Files - The Candidates

Shteti i Kines ka reague per rezultatet e zgjedhjeve presidenciale n’Amerike.

Qikjoja ju gjon nese keni demokraci: ju bahet Donald Trump President!

Agjencia e lajmeve Xinhua ne komentin e saj vazhdon tue thane se keshtu ndodh ne demokraci, zgjedhjet sjellin krize, ndersa ne shtetet autoritative si Kina, zgjedhjet sjellin stabilitet.

Fitorja e Donald Trump ashiqare deshmon se qysh shumica e amerikaneve po i hakmerren klases politike amerikane dhe elitave finansiare, shkruen Xinhua ne koment, transmeton The Independent.

 

Shperndaje në: