Kjo asht dita kur Franca bahet me Qeveri

Franca të Mërkurën ka me u ba me Qeveri të re, nji ditë ma herët se sa që ishte e planifikueme, asht ba e ditun të Martën nga zyra e Presidentit francez Emmanuel Macron.

Në kumtesë thuhet se shtymja ka ardhë në mënyrë që të gjithë ministrat me u verifikue në detaje dhe me u konfirmue se nuk kanë konflikt t’interesit.
Shperndaje në: