Kjo asht ironia e Charlie Hebdo për Panama!

charlie-hebdo

Revista satirike franceze Charlie Hebdo, ka shkru për zbulimin gazetaresk që po konsiderohet si i shekullit, në Panama.

Gazetarë nga e gjithë bota kanë punue për të zbulu skandalin ma të madh financiar, ku përfshihen lider botnor dhe biznismen të ndryshëm, të cilën janë zanë tue shpërla para në Panama.

Charlie Hebdo ka paraqit disa njerëz të pasun tue mbajt pankarta në duer me mbishkrimin “Je suis Panama” (Unë jam Panama).

Shperndaje në: