Kjo çka ka ndodh në Melburn t’Australisë ka me ju ‘shokue’ (video)

Nji nga qytetet ma të mëdha t’Australisë, Melburn, nji person i armatosun raportohet se ka qellue drejt turmës së njerëzve, ku la të vdekun 3 persona dhe plagosi 20 të tjerë.

Fillimisht policia nuk ka thanë se mund të jetë sulm terrorist, por ajo e lidhi këtë sulm me nji tragjedi që kishte ndodh në Windsor disa orë para këtij sulmi të fundit.

Simbas dëshmitarëve, shoferi doli nga kerri dhe filloi me gjuejt me armë zjarri drejt turmës së njerëzve, ku i vrau tre persona, 20 të tjerë i plagosi, perfshi edh 4 fëmi.

Ekipi mjekësor ka thanë se tre prej të plagosunve janë në gjendje të randë shëndetësore.

 

Shperndaje në: