Kjo çka thotë Gani Koci për Specialen ka me ju befasue!

Zavendësministri i Zhvillimit Ekonomik, Gani Koci, i cili në luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka qenë zavendëskomandant i Brigadës 114 dhe shef për informim i Zonës Operative të Drenicës, shprehet i çuditun me sulmet qe po i bahen UÇK’s dhe vendimet për me i denue prijësit e kësaj lufte.

Megjithatë, ai thotë se më këto denime vetëm sa po rritet përkrahja e popullit dhe mbështetja ndaj UÇK’s.

N’intervistën për Indeksonline, Koci ka folë edhe për themelimin e Gjykatës Speciale, për të cilën thotë se nuk i tutet aspak.

Ai shprehet i bindun se kurrë asnjiherë, asnji gjykatë nuk ka me arritë me damtue luftën e drejtë të UÇK’s.

Shperndaje në: