Kjo çka thotë Rasic për Demarkacionin e FAK’un ka me ju befasue!

nenad-rasic
Deputeti i Listës Serbe, Nenad Rashic dyshon se demarkacioni si kusht për viza u ba nga Qeveria e Kosovës, mbasi siç sqaron ai, asnji shteti nuk i asht kërkue nga BE, nji kusht i tillë për liberalizim vizash.
N’intervistën për lajmi.net,  deputeti i Listës Serbe, Nenad Rashic, flet për formimin e ushtrisë dhe qendrimin e tyne për këtë proces.

 

Rashic e sheh të largët liberalizimin e vizave për kosovarët.

 

Ndërsa thotë se nuk i beson aspak versionit aktual për demarkacionin.