Kjo çka thotë Vucic për Unionin e Komunave Shqiptare ka me ju befasue!

Kryeministri serb, Aleksandar Vucic i ka quejt “lojna për femi të vegjël dhe histori joserioze” formimin e Unionit të Komunave Shqiptare që perbahet nga Tirana, Prishtina, Tetova, Ulqini dhe Presheva.

“Cilat komuna shqiptare, këto janë lojna për femi të vegjël, menduen se janë shumë të rrezikshëm… Kjo asht historia e votuesve të tyne” , theksoi ai, tue ju përgjigj pyetjeve të gazetarëve në nji konferencë për media me udhëheqësin e demokracisë së Re të Greqisë, Kyriakos Mitsotakis.

Kur njerëzit nuk kanë asgja për me ofrue, siç tha ai si asht “rritja ekonomike dhe reformat serioze”, flasim për lojna të fëmive, raportojnë mediat në Serbi.