Kjo qysh Tramp e jep lajmin për vdekjen e Castro’s ka me ju çuditë!

Presidenti i porsazgjedhun amerikan, Donald Trump asht deklarue lidhun me vdekjen e liderit kuban dhe babes të revolucionit kuban, Fidel Castro.
Por duket se deklarimi i Trumpit ma shumë i ngjan ndonji njoftimi të zyrës së Castro’s.
“Fidel Castro ka vdek”, asht e vetmja fjali që Trump ka shkrue në llogarinë e tij në Twitter.

 

Ish-Presidenti kuban, udhëheqësi revolucionar i cili ndërtoi nji shtet komunist dhe për pesë dekada i bani ballë SHBA’ve për me rrxue nga froni, vdiq dje në mbramje në moshën 91 vjeçare.

 

Në Cuba janë shpall 9 ditë zie.

 

 

trump-twitter

 

Shperndaje në: