Koalicioni PAN-AKR, Lista Serbe ka nisë lëvizjet e para

Mbas marrëveshjes së fundit ndërmjet koalicionit PAN dhe Aleancës Kosova e Re për bashkëqeverisje, partneri tjetër i koalicionit, Lista Serbe, ka nisë lëvizjet e para.

Indeksonline mëson se deputetët e këtij subjekti minoritar kanë zhvillue takime me përfaqësuesit e Beogradit rreth konsultimit për qeverinë “Haradinaj”.

Derisa gjatë ditës së sotme pritet që Lista Serbe dalë me nji qëndrim përfundimtar rreth futjes në egzekutiv.

Shperndaje në: