Kompletohet Qeveria. Qe kush jane emnat e ri

Qeveria e Kosoves ka kompletue kabinetin qeveritar me dy pozitat qe i ka la bosh tash presidenti i Kosoves Hashim Thaçi.

Zv. kryeminister asht emnue Hajredin Kuçi i cili ne te njajten kohe ka me qene edhe minister i Drejtesise kurse minister i MPJ’s asht emnue Enver Hoxhaj.

Emnimi i ketyne ministrave u prezentue ne nji konference per media e cila asht mbajt ne hollin e Kuvendit te Kosoves prej Kryeministrit te Kosoves Isa Mustafa dhe kryeparlamentarit Kadri Veselit i cili asht kryetar i PDK’s.

Derisa per minister i Drejtesise asht permend ma heret Gani Koci, si duket ai nuk e ka gjete mbeshtetjen prej LDK’s per me marre nji pozite te tille.

Dy krenat e partive te koalicionit, Isa Mustafa e Kadri Veseli, jane zotue nder te tjera se kane me i krye obligimet qe i kane marre nga qytetaret por edhe ato nderkombetare.

 

qeveriaaa