Komunat ku udhëheqin koalicionet (foto)

Prej 37 komunave të Kosovës, koalicioni PDK-AAK-Nisma udhëheq në 14 prej tyne, koalicioni LDK-AKR-Alternativa në 11 dhe Vetëvendosja si parti e vetme në nji komunë.

Koalicioni LDK-AKR-Alternativa udhëheq 5 prej 7 komunave të mëdha të Kosovës.

Zgjedhjet e parakohshme të 11 Qershorit nuk kanë me qenë si zgjedhjet e tjera të zakonshme, mbasi për herë të parë kemi grupime të mëdha të partive në dy blloqe kryesore, njani që udhëheqet nga PDK’ja dhe krahu tjetër nga LDK’ja.

Koalicionet-sipas-komunave-768x432

Shperndaje në: