Konfirmohen ma s’paku 21 të vdekun nga sulmet në Bruksel

Sikur shkruejnë mediat e hueja, tue u thirr në deklarata të autoriteteve belge, nga sulmet në Bruksel, perkatësisht n’Aeroport dhe Metro, kanë vdek 21 veta.

“Ma s’paku 21 të vdekun nga sulmet n’Aeroportin e Brukselit dhe Metronë e këtij qyteti, i kanë thanë zjarrfikësit AFP’s”, përcjell Reuters.

 

 

Shperndaje në: