Konstituimi i Kuvendit, qe çka planifikojnë me ba deputetët e LDK’s

Sot mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Tue fillue n’orën 10:00, deputetët e legjislaturës së gjashtë kanë me nisë seancën, në të cilën ka me u votue kryetari i ri i Kuvendit dhe nënkryetarët.

Burime të Periskopit bajnë të ditun se deputetët e LDK’s kanë me lshue sallën në momentin që ka me u qitë në votim kryetari i ri i Kuvendit, të cilin simbas Kushtetutës ka me propozue PAN, si koalicioni me ma së shumti vota në zgjedhjet e 11 Qershorit.