Korab Sejdiu tregon se a ka me votue mocionin për rrximin e Qeverisë “Haradinaj”

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Korab Sejdiu, ka komentue zanat e fundit rreth inicimit të nji mocioni për rrximin e qeverisë “Haradinaj”.

Në nji prononcim për “Indeksonine”, ai ka thanë se s’ka ndonji vlerësim konkret për punën e qeverisë.

“Por, sidoqoftë, sa i përket nji mocioni të tillë unë nuk kam qasje aktualisht për nji mocion të tillë, mbasi nuk më asht dorëzue nga askush. Në momentin që më dorëzohet, e shoh bazën, në të cilën asht ndërtu dhe mënyrën se qysh asht arsyetu, mandej e vlerësoj a asht në interes të qytetarëve me votu pro”, ka thanë ai.

Shperndaje në: