Korea e Jugut e ka gati planin me eliminue Kim Jong-un!

Koreja e Jugut po pregaditë nji plan të madh për me eliminue fizikisht liderin e Koresë së veriut Kim Jong-un, nëse ky i fundit fillon luftën.

Lajmi bahet i ditun nga Daylimail, ky thuhet se koreano jugorët, kanë pregaditë forcat elite për me i futë në Korenë e veriut dhe nëse Jong’un ka me shpallë luftën ndaj  aleatëve, atëherë ai ka m’u eleminue fizikisht.

Gjatë ditëve të fundit situata mes Koresë së Veriut, SHBA’ve Japonisë dhe Koresë së Jugut duket mjaft e tensionueme, dhe nji luftë e madhe asht gati në shpërthim.

Ndërkohë që ndaj Koresë së Veriut nuk kanë mungue as kërcënimet nga ana e Presidentit Amerikan, Donald Trump.