Kosova bahet gati, qe qysh ka me pritë Joe Biden

Kosova ka fillue përgaditjet intensive për vizitën e zavendëspresidentit amerikan Joe Biden, i cili pritët me vizitue Kosovën me 17 Gushtë, e vizitën e tij po konsiderohet si historike nga krenat shtetnor.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, vizitën e Biden e sheh si moment të mirë për paqen dhe stabilitetin rajonal.

 

Shperndaje në: