Kosova, fitore historike

Kosova ka shenue fitoren e pare si anetare e plote e FIFA.

“Viktima” e pare e Kosoves ishte perfaqesuesja e Ishujve Faroe. Ne ndeshjen e zhvillueme ne Frankfurt, Kosova fitoi 2-0, tue nise keshtu me kambe te mbare paraqitjet ne arenen nderkombetare.

Kosova gollin e pare e ka shenue napermjet Bunjakut ne minuten e fundit te pjeses se pare. Duhet me theksue se Kosova ishte me nji lojtar ma pak, por megjjthate luejti ma mire dhe arriti me shenue.

Gjate tane lojes Kombetarja e Kosoves ishte ma e mire tue zhvillue nji loje te bukur, transmeton Rrokum.TV.

Ne minuten e fundit Kosova dyfishoi epersine napermjet Elbasan Rashanit, tue vulose keshtu fitoren historike 2-0.