Kosova e vogël për Ukrainën, 3 golla në Poloni

Ukraina ka fitue  me rezultat 3 me 0 ndaj Kosovës, e cila u mundue maksimalisht por nuk arriti me shenue as edhe nji goll.

Golli i parë u shenue ne pjesen e pare, ndersa dy te tjeret ne pjesen e dyte.

—————

Përfaqësuesja e Kosovës zhvillon ndeshjen e tretë kualifikuese për Kampionatin Botnor, ‘Rusia 2018’.

Kjo përballje zhvillohet në Krakovia të Polonisë.

Skuadra jonë asht e fundit në Grupin I me nji barazim dhe nji humbje, ashtu që rezultati pozitiv asht shumë i nevojshëm.

Për ma shumë, për me harrue edhe humbjen e thellë nga Kroacia.

Shperndaje në: