Kosova, ndeshje për me u harrue, Shqipnia fiton dhe len mbas Italinë e Spanjën

Kosova ka vuejt presionin e debutuesit, tue humbe 0-6 ndaj nji Kroaacie super te forte. Edhe pse ne loje Kosova nuk ishte se nuk qendroi mire ne statistika, Kroacia arriti qe me pervojen e saj ta demolon Kosoven tue i shenue plote 6 here.

Mandzukic shenoi 3 golla, ndersa Rakitic, Mitrovic dhe Kalinic nga nji per me kompletue fitoren tenistike 6-0, raporton Rrokum.TV.

Shqipnia ka shenue fitore te paster 0-2 si mysafire kunder Lihtenshtajn me gollat e Hykes dhe Balajt. Keshtu, Shqipnia mbas dy ndeshjeve ka pike te plota, tue lane mbas kombetare si Spanja e Italia, te cilat sonte barazuen 1-1 ndermjet vete ne nji ndeshje spektakolare./Rrokum.TV

Shperndaje në: