Kosova pritet m’u prekë nga nji grip specifik, vaksinat janë gati

Mbi 85 mijë vaksina kundër gripit sezonal kanë arritë në Kosovë.

Qytetarët në moshë të shtyeme dhe ata që kanë smundje kronike kanë me i marrë ato tue fillue nga java e ardhshme.

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës, Naser Ramadani, në Klan Kosova tha se momentalisht nuk ka grip por pritet me ardhë nji grip specifik nga hemisfera jugore i cili siç tha ai ka me pasë  mundësi m’u trajtue lehtë.

Simbas Ramadanit, në Kosovë ka fruth po jo në numër të madh.

 

 

Shperndaje në: