Kqyr çka i bajne udheheqjes se ekipit prej Tetove n’Shkup. Ne mesin e tyne edhe Shpend Ahmeti e Ragip Behrami

Ne ndeshjen e futbollit Vardar i Shkupit-Shkëndija e Tetovës, takim i vlefshëm për javën e 27’të të kampionatit maqedonas të futbollit, ka ndodhe nji incident.

Mësohet se drejtuesit e ekipit tetovar janë dhunue gjatë pjesës së parë nga nji grup tifozash të Vardarit dhe janë detyrue me ike prej stadiumit “Filipi II”, të shoqnuem me forcat policore.

Ne mesin e tyne asht gjete edhe kryetari i Komunes se Prishtines, Shpend Ahmeti edhe baba i futballerit Valon Behrami, Ragipi.

Kujtojmë që Vardari ndodhet në vendin e parë në tabelën e klasifikimit me 64 pika, i ndjekun nga Shkëndija me 62 pika.

Shperndaje në: