Kryeministri i çon duert naltë prej gezimi për fitoren e Majlinda Kelmendit

Majlinda Kelmendi ngriti naltë simbolet shtetnore të Republikës së Kosovës në Rusi, tu’ i dhane vendit tonë nji sukses të jashtëzakonshëm. Në ma pak se 24 orë, tri suksese kulmore.
Kështu shkruejti Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tue postue edhe fotografi të çasteve tue e ndjeke përballjen e Kelmendit në Rusi.

Sot Majlinda u shpall Kampion i Evropës duke fituar medalje të artë, në Kazan të Rusisë dhe Nora Gjakova fitoi medalje të bronztë, kurse mbrëmë Sigal Prishtina u bë Kampion i Ballkanit në Basketboll. Me këtë ritëm të sukseseve në sport dhe lëmenjtë tjerë të jetës, ky vit mund të hyjë në histori për rezultate kulmore”, shkruejti Mustafa.

 

kryeministri kryeministri1 kryeministri2

Shperndaje në: