Kryeministri i Serbise asht ne Kosove. E presin me bombe!

vucic-na-kosmetu-650x358

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vucic ka hy në territorin e Kosovës nga pika kufitare në Jarinje, kurse për momentin ndodhet në Leshak.
Vucic ka me ju drejtue qytetarëve në Zubi Potok, ndërsa ka me vizitue edhe disa vende tjera.
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Djuric u ka thanë mediave serbe se Vucic ka me u takue me minatorët e Trepçës, dhe me vizitue Zubin Potokun dhe Mitrovicën.

vucic ne kosove
Ardhja e tij asht prite me bombe ne Zubin Potok, sepse halla ku ka pase me mbajte fjalimin asht rrenue me bombe. Nuk dihet kush e ka krye kete akt.

Vucic po vazhdon viziten, me lejen e Ministrise se Jashtme te Kosoves.

Shperndaje në: