Kryeministri jep lajmin për vizat, permend vetëm javët!

isaa

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka njoftu sot kabinetin e tij në lidhje me vizitën në Bruksel.

Tha se gjatë kësaj vizite ka marrë vlerësime se tashma janë përmbush të gjitha kriteret për liberalizim të vizave.

Tue thanë se Qeveria e Kosovës do të punojë edhe ma tutje në rrugën e Integrimit Europian, kreu i Qeverisë Isa Mustafa tha se pret vendime pozitive nga Bashkimi Europian.

“Mbetët që në javët në vijim besojmë që KE do të marrin vendim pozitiv sa i përket kasaj çështje. Procesi i integrimeve asht proces afatgjatë dhe na duhet të vazhdojmë të punojmë në këtë fushë”, tha kryeministri në mbledhjen e sotme të Qeverisë.

 

isaqeveriii

 

 

Shperndaje në: