Kryeministri kallxon a munden serbët me shpall vetë Asociacionin?

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa i pyetun prej Televizionit Rrokum ne nji konferece per media se a munden serbët me e shpall në mënyrë të njianshme Asociacionit e Komunave Serbe, ka thanë se askush nuk mund me marrë vendime në kundërshtim me Kushtetutën, me ligjet dhe me vendimet e Gjykatës Kushtetuese.

Simbas tij, institucionet e vendit nuk kanë me lejue me ndodhë nji gja e tillë.

 

 

Shperndaje në: