Kryeministri serb vjen me nji deklaratë për Nehat Thaçin!

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka folë për arrestimin e Nehat Thaçit.
Ai ka thanë se nuk asht ba për arsye politike, por për nji urdhën arrest i leshuem në vitin 1997.
Vucic ka deklarue se Thaçi shkoi në Serbi në mënyrë ilegale dhe se krejt çka di për të, asht se u arrestue me nji mandat që asht leshue në vitin 1997.

“A besoni se dikush e arrestoi për qellime politike, jo askush nuk e bani këtë, ishte nji mandat arresti”, ka deklarue kryeministri serb.

 

Shperndaje në: