Kryeministrit Mustafa i pëlqen emni ‘Dardanët’, mesazhi i tij për Kosovën

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka thanë se asht koha për me kallxue talentin dhe kulturën tonë sportive.

“Sonte Kosova e fillon përfaqësimin në garat kualifikuese ndërkombëtare, tue shënue pamvarësinë e futbollit dhe tue realizue andrrën e shumë brezave”.

“Më pëlqeu edhe emni i tifozëve, ‘Dardanët’. Ky emën më solli në mendje Presidentin Rugova që punoi me durim në mënyrë që të rijtë të kenë mundësi për suksese në çdo fushë të jetës”.

Shperndaje në: