Kryeparlamentari Veseli në Rugovë: Turizmi, shtyllë e randësishme e zhvillimit ekonomik

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli për Ditën e Turizmit u asht bashkangjitë shoqatës “Gjeravica” dhe “Hiking njeri”, ku kanë ecë bashkë në bjeshkën e Vjellakut në Rugovë.

Veseli ka thanë se turizmi mundet me qenë nji shtyllë e randësishme e zhvillit ekonomik të Kosovës.

Lexoni statusin e plotë të tij:

Kosova ka natyrë të mrekullueshme. Në Ditën ndërkombëtare të turizmit, përjetova nga afër natyrën e bukur me bjeshkatarët e shoqatës “Gjeravica” dhe të “Hiking njeri”, gjatë ecjes në bjeshkën e Vjellakut në Rugovë. Turizmi mund të jetë një shtyllë e rëndësishme e zhvillimit ekonomik të Kosovës. K.V.

14445016-652839211557955-5710240971297591517-o_1474989845-3529922 14445088-652839234891286-7929902970443956495-o_1474989865-7027011

Shperndaje në: