Kryesia e Kuvendit mbledhet, vendos për seancën e nesërme!

Kryesia e Kuvendit ka m’u mbledh prej orës 15:00, dhe ka me vendos për seancën ku ka m’u votue Qeveria e re e Kosovës.

Koalicioni PAN-AKR ka dorëzue sot gjatë ditës listën me nënshkrime të deputetëve për thirrjen e seancës se jashtëzakonshme.

Koalicioni fitues i zgjedhjeve të 11 Qershorit ka kërkue qe seanca m’u mbajt n’ora 16:00.

Nji ditë ma parë, kreu i PDK’s, Kadri Veseli asht rizgjedh Kryetar i Kuvendit.

Ndërsa, Presidenti Thaçi e ka mandatue Ramush Haradinajn për postin e Kryeministrit.

Shperndaje në: